Q4015R567
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Q4015R567
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Voltage - Off State : 400 V
Series : -
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-220 Non-Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 15 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 2 V
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 50 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 167A, 200A
Package / Case : TO-220-3
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 70 mA
Base Product Number : Q4015
Triac Type : Standard
Description : TRIAC 400V 15A TO220
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : Q4015R567
Contact Now
TRIAC Standard 400 V 15 A Through Hole TO-220 Non-Isolated Tab