DF9C-31P-1V(20)
  • 1
Packaging : Tube
Voltage Rating : 150 V
Product Category : Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle : Straight
Termination Style : SMD/SMT
Number of Rows : 2 Row
Current Rating : 500 mA
Number of Positions : 31 Position
Series : DF9
Pitch : 1 mm